Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα των μαθητών του ΚΕS School of Languages

Κυριακή, 24 Δεκεμβρίου 2017

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα των μαθητών του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου ΚΕS School of Languages.

Καλεσμένοι στη γιορτή ήταν οι γονείς, αδέλφια και φίλοι των μαθητών του φροντιστηρίου.

Τα παιδιά του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου ΚΕS School of Languages τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια μαζί με τους καθηγητές τους δίνοντας ένα εορταστικό χρώμα στη σεμνή αυτή γιορτή.

Xmas KES SOL head

Στο τέλος της Χριστουγεννιάτικης γιορτής οι γονείς των μαθητών είχαν την ευκαιρία να λάβουν τους βαθμούς των παιδιών τους για το 1ο τρίμηνο και να συνομιλήσουν με τους καθηγητές του φροντιστηρίου για την πρόοδο των παιδιών τους.

Επίσης, σε κάθε μαθητή/τρια δόθηκε από ένα μικρό δωράκι μαζί με την Χριστουγεννιάτικη έκδοση της εφημεριδούλας «Mind Bubbles» του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου KES School of Languages στην οποία περιέχονται χειρόγραφες εργασίες των μαθητών και μαθητριών του φροντιστηρίου καθώς και δραστηριότητες του φροντιστηρίου.

Τέλος, οι καθηγητές ευχήθηκαν σε όλους Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2018 !!!