Χριστουγεννιάτικη Γιορτή μαθητών

Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου 2016

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου ΚΕS School of Languages.

Καλεσμένοι στη γιορτή ήταν οι γονείς, αδέλφια και φίλοι των μαθητών του φροντιστηρίου.

1
10
11
12
2
3
4
5
6
7
8
9

Τα παιδιά του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου ΚΕS School of Languages τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια μαζί με τους καθηγητές τους δίνοντας ένα εορταστικό χρώμα στη σεμνή αυτή γιορτή.

Στο τέλος της Χριστουγεννιάτικης γιορτής οι γονείς των μαθητών είχαν την ευκαιρία να λάβουν τους βαθμούς των παιδιών τους για το 1οτρίμηνο και να συνομιλήσουν με τους καθηγητές του φροντιστηρίου για την πρόοδο των παιδιών τους.

Επίσης, σε κάθε μαθητή/τρια δόθηκε από ένα μικρό δωράκι μαζί με την Χριστουγεννιάτικη έκδοση της εφημεριδούλας «Mind Bubbles» του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου KES School of Languages στην οποία περιέχονται χειρόγραφες εργασίες των μαθητών και μαθητριών του φροντιστηρίου.