Πρόσκληση Χριστουγεννιάτικης Γιορτής

Παρασκευή, 21 Δεκεμβρίου 2018

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Αγαπητοί Γονείς/Kηδεμόνες,

Σας προσκαλούμε στη μικρή Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα των παιδιών του ιδιωτικού φροντιστηρίου μας που θα γίνει την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018, ώρα 4:00 μ.μ., στην Αίθουσα Διαλέξεων Α11, 1ος όροφος, Κτήριο Α.

Μετά τη γιορτή θα δοθούν τα δελτία προόδου για το πρώτο τρίμηνο και θα έχετε την ευκαιρία να συζητήσετε για την πρόοδο των παιδιών σας με τους καθηγητές/καθηγήτριες.

Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε όλους!

ΙΝVITATION

Dear Parents/Guardians,

We invite you to the Christmas celebration of our institute students which will take place on Friday, December 21, 2018 at 4:00 p.m., in Lecture Room A11, 1st floor, Building A.

After the event, we will hand out the progress reports for the first semester. Aiming for the best possible collaboration between us, you will have the opportunity to discuss with the teachers the overall work for your children.

We look forward to seeing you there!

On behalf of Management